- Home
- Aktualności
- O nas
- Pomoc społeczna
- Czym jest pomoc społeczna
- Świadczenia pieniężne
- Świadczenia niepieniężne
- Praca socjalna
- Składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe
- Składki na ubezpieczenie zdrowotne
- Udzielenie schronienia osobom tego pozbawionym
- Posiłek
- Niezbędne ubranie
- Sprawienie pogrzebu
- USŁUGI OPIEKUŃCZE , SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE
- Mieszkanie chronione
- Kierowanie do domu pomocy społecznej
- Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych udzielane na podstawie ustawy z 27 sierpnia 2004r. oświadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
- Rejony – pracownicy socjalni
- Dokumenty do pobrania
- Świadczenia
- Usługi dla mieszkańców
- Baza usług społecznych
- Usługi oferowane przez CUS
- Grupowe wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży
- Neurologopeda
- Logopeda
- Porady prawne
- Rehabilitacja ogólnoustrojowa
- Rehabilitacja w wodzie
- Praca socjalna
- Psycholog dziecięcy
- Psycholog dla dorosłych
- Psychiatra dziecięcy
- Terapia sensoryczna
- Terapia rodzinna
- Warsztaty podnoszące kompetencje
- Harmonogram wsparcia
- Dokumenty
- Czym są usługi społeczne?
- Projekty
- Programy
- Kontakt
- RODO
- Rezerwacje
15 MAJ – DZIEŃ OPIEKUNA OSÓB STARSZYCH
15 maja obchodzimy Dzień Opiekuna Osób Starszych, jest to święto osób opiekujących się seniorami zawodowo i w rodzinach. To szczególna okazja docenienia ich trudnej pracy, a także do rozmowy o tym, w jaki sposób opiekunowie mogą zadbać nie tylko o swoich podopiecznych czy bliskich, ale też o swoje własne zdrowie fizyczne i psychiczne.
Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych, to dzień poświęcony wszystkim osobom, które zajmują się osobami starszym, niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi, chorymi, które wymagają pomocy osób innych.
Święto to jest okazją docenienia roli i pracy opiekunów, którzy są liczną i ważną grupą zawodową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska osób starszych i niepełnosprawnych Gmina Myślenice wdraża rozwiązania w systemie wsparcia osób starszych, niesamodzielnych jak i tych, które robią to zawodowo. Coraz większą grupę wymagającą pomocy stanowią osoby w podeszłym wieku, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
W celu wzmocnienia bezpieczeństwa osób niesamodzielnych CUS realizuje usługi opiekuńcze, które wykonywane są u ponad 35 osób starszych i niepełnosprawnych przez 12 opiekunek. Ponadto Gmina Myślenice przystąpiła do Programu „Opieka 75+” a także dodatkowym wsparciem w gminie jest realizowany Programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”, który wspiera osoby z niepełnosprawnością m.in. w rozwijaniu umiejętności samodzielnego dbania o siebie i swoje otoczenie, w załatwianiu spraw urzędowych czy asystowaniu podczas wizyt u lekarza.
Drodzy opiekunowie, pamiętajcie, że pełnicie wyjątkową rolę, dlatego oprócz dbania o podopiecznych, zwracajcie uwagę także na samych siebie.
Dziękujemy za Waszą pracę, jesteście naprawdę potrzebni!