Seniorzy pokazali, że naprawdę ŻYJĄ PEŁNIĄ ŻYCIA!

10.10.2022 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

„Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy nie jesteś na coś za stara, to pamiętaj — już nigdy nie będziesz młodsza. Ludzie życzą sobie stu lat, za wszelką cenę chcą dożyć późnej starości. Życie jest jak piłka nożna – druga połowa meczu jest zawsze ciekawsza.”

II Myślenickie Senioralia już za Nami.

Przypomnijmy co działo się w Myślenicach przez 3 dni obchodów święta Seniorów.

Wydarzenie rozpoczęto bardzo aktywnie. Na początek rozgrzewka w której towarzyszył seniorom zastępca Burmistrza Miasto i Gmina Myślenice Mateusz Suder a następnie Nordic Walking z Zarabia w stronę Osieczan.

Można było wykonać bezpłatny pomiar wydolnościowy płuc w SPIROBUSIE, który czekał na ochotników przed budynkiem MOKiS.

1
6
14
17
18
21 1
24 1

Drugiego dnia Seniorzy pokazali swoje artystyczne dusze na scenie Myślenickiego Ośrodka Kultury
i Sportu.

Międzypokoleniowe spotkanie swoim przybyciem uświetnili: Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Jarosław Szlachetka, Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Myślenicach Pani Małgorzata Aleksandrowicz, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Robert Bylica, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Myślenicach Pan Marcin Jamróz, Prezes firmy Stalmika Pan Michał Kasperek.

Program wydarzenia, który przyniósł wiele radości był bogaty w tj: śpiew, taniec, prezentacje stoisk z pracami manualnymi Seniorów. W pogodny nastrój wprowadził nas występ Seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Myślenicach zakończony energetyzującym tańcem pod przewodnictwem Pani Katarzyny Rekliniec. W dalszej kolejności wystąpili zaproszeni goście z: Przedszkola nr 7 w Myślenicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Myślenicach, Dziennego Domu „Senior- Wigor” w Bochni, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Myślenic.

Podczas koncertu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wnukowie i dziadkowie, czyli międzypokoleniowa magia”.

Uroczystość poprowadził niezwykły duet Pan Michał Cichoń wraz ze swoim dziadkiem Panem Antonim Górką. W trakcie imprezy można było sprawdzić kondycję swojego ciała mierząc poziom cukru we krwi, u pielęgniarza Pana Mariusza Ślusarczyka oraz badając gęstość kości w stojącym obok MOKiS-u OSTEOBUSIE.

3
7
9
12
14 1
23
27
25
32

Na zakończenie w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie, podczas którego w trakcie prelekcji pielęgniarza Pana Mariusza Ślusarczyka, Seniorzy mogli usłyszeć jak zadbać o swoją kondycję fizyczną.

Przekazano informacje na temat nowo powstającego Klubu „Senior+”. Mieliśmy również czas na wspólne śpiewanie i słodki poczęstunek.

Img 3257
Img 3234

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizacje II Myślenickich Senioralii i wzięli w nich udział.