Światowy Dzień Walki z Bezrobociem

11.04.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

11 kwiecień jest obchodzony Światowy Dzień Walki z Bezrobociem, to dzień, w którym zwracamy szczególną uwagę na problemy związane z bezrobociem.  Jest to  zjawisko społeczne, z którym mamy do czynienia, choć liczba ludzi bezrobotnych w Polsce spada.  W  Polsce bez pracy pozostaje ponad 875 tys.  Polaków, a w powiecie myślenickim  1700 osób (dane GUS na koniec stycznia 2023 r.).

Problem  cały czas występuje, ponieważ są osoby, które słabo radzą sobie na rynku pracy, potrzebują wsparcia i doradztwa, by podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe. Specjaliści podkreślają, że niemożliwość znalezienia pracy, często jest uwarunkowana złym dobraniem specyfikacji zawodowej do potrzeb pracodawcy. 

Osoby mające trudności ze znalezieniem zatrudnienia mają obecnie wiele możliwości skorzystania z pomocy w urzędach pracy. Mogą korzystać z poradnictwa zawodowego, pośrednictwa czy wszelkich form związanych z podnoszeniem kwalifikacji. Również przez urzędy pracy organizowane są targi pracy, gdzie osoby poszukujące pracy mogą spotkać się z pracodawcami.

Zapraszamy do udziału w VII Myślenickich Targach Pracy, które odbędą się 20 kwietnia 2023r. od. godz. 9.00 do  12.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Reja  w Myślenicach