- Home
- Aktualności
- O nas
- Pomoc społeczna
- Czym jest pomoc społeczna
- Świadczenia pieniężne
- Świadczenia niepieniężne
- Praca socjalna
- Składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe
- Składki na ubezpieczenie zdrowotne
- Udzielenie schronienia osobom tego pozbawionym
- Posiłek
- Niezbędne ubranie
- Sprawienie pogrzebu
- USŁUGI OPIEKUŃCZE , SPECJALISTYCZNE USŁUGI OPIEKUŃCZE
- Mieszkanie chronione
- Kierowanie do domu pomocy społecznej
- Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych udzielane na podstawie ustawy z 27 sierpnia 2004r. oświadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
- Rejony – pracownicy socjalni
- Dokumenty do pobrania
- Świadczenia
- Usługi dla mieszkańców
- Baza usług społecznych
- Usługi oferowane przez CUS
- Grupowe wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży
- Neurologopeda
- Logopeda
- Porady prawne
- Rehabilitacja ogólnoustrojowa
- Rehabilitacja w wodzie
- Praca socjalna
- Psycholog dziecięcy
- Psycholog dla dorosłych
- Psychiatra dziecięcy
- Terapia sensoryczna
- Terapia rodzinna
- Warsztaty podnoszące kompetencje
- Harmonogram wsparcia
- Dokumenty
- Czym są usługi społeczne?
- Projekty
- Programy
- Kontakt
- RODO
- Rezerwacje
Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2024
W związku z przygotowywaniem „Rocznego programu współpracy Gminy Myślenice z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2024”, zapraszam wszystkich zainteresowanych – stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, grupy nieformalne działające na terenie Miasta i Gminy Myślenice do włączenia się w proces tworzenia powyższego projektu, który został zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Myślenice: www.myslenice.pl oraz Centrum Usług Społecznych w Myślenicach: www.cusmyslenice.pl
Proces konsultacji Rocznego Programu Współpracy realizowany jest przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice, we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Myślenicach.
Jednym z elementów konsultacji będzie otwarte spotkanie stacjonarne, które odbędzie się dnia 6 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Myślenice na sali konferencyjnej pok. 13. Każdy wniosek organizacji czy grupy nieformalnej przedstawiony pod dyskusję, powinien zostać zapisany na Formularzu konsultacji.
W szczególności zachęcamy do przyjrzenia się priorytetowym zadaniom, które w roku 2024 Gmina Myślenice planuje zlecać organizacjom pozarządowym (Rozdział 5 Programu) oraz planowanym formom współpracy (Rozdział 4 Programu). Porozmawiamy o aktualnych potrzebach i problemach mieszkańców, którymi w Państwa opinii mogłyby zająć się organizacje pozarządowe. Każdy ma szansę na zgłoszenie propozycji nowych zadań publicznych. Należy dobrze uzasadnić potrzebę ich realizacji oraz pamiętać, że zaproponowane zadania muszą mieścić się w katalogu zadań samorządu gminnego. Można zgłosić uwagi do istniejących zapisów, jak również zaproponować zupełnie nowe.
Zachęcam każdą organizację pozarządową, by w ramach własnych struktur organizacyjnych przedyskutowała ten temat, a propozycje, sugestie, uwagi i opinie dotyczące projektu Programu złożyła na adres Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach ul. Rynek 8/9,
32-400 Myślenice z dopiskiem „Konsultacje” a także można przesłać drogą elektroniczną na adres: info@myslenice.pl w tytule wiadomości proszę wpisać „Konsultacje” na załączonym poniżej formularzu.
Informacja o wynikach przeprowadzonych konsultacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej Gminy Myślenice nie później niż w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji. Zachęcam do aktywnego udziału w konsultacjach! Na Państwa opinie czekamy do dnia 31 października 2023 r.