Sprzedaż końcowa paliwa stałego

10.05.2023 Zobacz wszystkie z kategorii Aktualności

Informujemy, że od dnia 10 maja rusza sprzedaż końcowa węgla prowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu. Sprzedaż odbywa się bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych. Takie zmiany wprowadza podpisana 27 kwietnia 2023 r. przez Prezydenta nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Zmiany w ustawie zakładają:

  • Wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla;

Mieszkańcy Gminy Myślenice mogą składać wnioski do 30 czerwca br. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r. Wnioski o zakup będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia do wyczerpania ilości węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej.

  • Brak limitu ilościowego.

Zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

  • Węgiel dla mieszkańców innych gmin.

Zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego.

Każdy wnioskujący o zakup węgla musi złożyć w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach ul. Słowackiego 82 – WNIOSEK O ZAKUP PREFERENCYJNEGO PALIWA STAŁEGO – SPRZEDAŻ KOŃCOWA.  

Po pozytywnej weryfikacji wniosku i wiadomości (sms lub email) z CUS, należy na rachunek bankowy Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach 57 8619 0006 0020 0800 0071 0090 dokonać wpłaty środków.

Odbiór paliwa stałego może nastąpić po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego.

Miejsce odbioru:

EN 22 Sp. z o.o. oddział Myślenice ul. Słowackiego 95 (wjazd od ul. Partyzantów).

Przy sprzedaży końcowej koszt węgla – 1.870,00 zł za tonę z bezpłatnym dowozem na terenie całej Gminy Myślenice.

Wnioskodawca ma możliwość samodzielnego odbioru węgla ze składu. W tym przypadku należy zagwarantować sobie środek transportu na który zmieści się całe zamówienie. Nie dopuszczamy odbioru węgla w częściach.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu – Centrum Usług Społecznych w Myślenicach ul. Słowackiego 82, 32-400 Myślenice, Tel. 576 555 410/577 555 205, e-mail: sekretariat@cusmyslenice.pl